HOT-INFO

11-400 Kętrzyn,
Polska

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

W Kętrzynie powstanie największa w Polsce tłocznia rzepaku. Rocznie ma wyprodukować nawet 200 tys. ton oleju na potrzeby wytwarzania biopaliw. Inwestycja Orlenu zostanie wybudowana w ciągu dwóch lat, a jej koszt to 850 mln złotych. Co istotne dla lokalnej społeczności tłocznia oleju ma zagwarantować ponad 100 nowych miejsc pracy i zwiększyć popyt na usługi, które będą mogli świadczyć lokalni przedsiębiorcy.

Czytaj więcej...
Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Ulica Westerplatte 'Bis od 1 kwietnia br. w budowie - 14 marca podpisana została umowa na realizację nowej, największej w budżecie miasta na 2016 rok, kętrzyńskiej inwestycji. Wykonawcą będzie olsztyńska firma STRABAG Sp. z o.o., która wygrywając przetarg zaoferowała spośród dziesięciu innych firm najniższą kwotę czyli 5 845 618,35 zł. Kętrzyn uzyska na tę inwestycję dofinansowanie w wysokości 50% poniesionych nakładów. Dofinansowanie to pochodzić będzie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Termin oddania do użytku nowej ulicy przewidziany jest wstępnie na 31 października br. Więcej informacji - https://www.facebook.com/Wolna-TV-130037200402690/

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Zapraszamy na drugą część reportażu z Mazurskich Targów Sportów Wodnych. Pooglądać, przetestować, wszelkiego rodzaju jednostki pływające, te nowe, a nawet najnowsze - premiery, niedawno zbudowane i wyposażone, jak również te starsze, używane, sprzedać, kupić, również osprzęt do pływających jednostek i ten super nowoczesny i ten, którego już nie ma w produkcji, a wciąż dla wielu jest potrzebny, wreszcie potargować, bo przecież są to Mazurskie Targi Sportów Wodnych w giżyckim porcie Stranda nad jeziorem Kisjano. To była już VI edycja targów, podczas których pogoda nie szczędziła słońca i ciepła, a 92 wystawców nie szczędziło uczestnikom targów atrakcji, bo zaprezentowało, aż 160 jednostek pływających, o 35 więcej niż w V edycji.

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Mazurskie Targi Sportów Wodnych już po raz siódmy przywiodły do giżyckiej Stanicy Wodnej Stranda miłośników spędzania czasu na wodzie. Jak zwykle było na czym zawiesić oko, przede wszystkim łodzie motorowe i jachty żaglowe, giełda używanego sprzętu i zupełne nówki, które niedawno opuściły stocznie, ogółem 160 jednostek pływających, 106 wystawców z całej Polski i około 4 tysiące odwiedzających. Nie da się przenieść doskonałej atmosfery targów używając taśmy filmowej, ale można pokusić się o to, by pokazać choć część atrakcji tegorocznego spotkania. Tak więc zaczynamy! Wkrótce II część reportażu.

 

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Pooglądać, przetestować, wszelkiego rodzaju jednostki pływające, te nowe, a nawet najnowsze - premiery, niedawno zbudowane i wyposażone, jak również te starsze, używane, sprzedać, kupić, również osprzęt do pływających jednostek i ten super nowoczesny i ten, którego już nie ma w produkcji, a wciąż dla wielu jest potrzebny, wreszcie potargować, bo przecież są to Mazurskie Targi Sportów Wodnych w giżyckim porcie Stranda nad jeziorem Kisjano. To była już VI edycja targów, podczas których pogoda nie szczędziła słońca i ciepła, a 92 wystawców nie szczędziło uczestnikom targów atrakcji, bo zaprezentowało, aż 160 jednostek pływających, o 35 więcej niż w V edycji. Zapraszamy na pierwszą część reportażu z targów.

X

Right Click

No right click