11-400 Kętrzyn,
Polska

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

2 miliony  kredytu zaplanowała kętrzyńska spółka "Komec" na wyremontowanie budynku po byłym „Ruchu” przy ulicy Dworcowej, 300 tysięcy złotych  ma pochodzić ze środków własnych. I choć radni miejscy wielokrotnie dopytywali burmistrza Kętrzyna Ryszarda Niedziółkę o przyszłość tej niedokończonej inwestycji, wyglądającej dobrze wyłącznie z zewnątrz, ten nie informował o zamierzeniach. Tymczasem modernizacja ruiny, kupionej od „Ruchu” jeszcze w kadencji burmistrza Krzysztofa Hećmana, właśnie staje się faktem. Rozstrzygnięte zostało postępowanie przetargowe, zgłosił się jeden oferent i wygrał. Firma z Reszla, bo to ona wykona modernizację, ma uporać się z remontem budynku do 22 czerwca 2022 r.

Czytaj więcej...
Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Budowa odcinka ulicy Sobieskiego w Kętrzynie wchodzi w pierwszy etap realizacji. Po wielu latach jej mieszkańcy doczekali się zainteresowania problemem. Niewykluczone, że potrzebny będzie kompromis, ponieważ jeden z odcinków ulicy jest zbyt wąski, ale na spotkaniu ze strony władz miasta padło stwierdzenie, że być może nie zakończy się wyłącznie na przygotowaniu dokumentacji i jeszcze w tym roku przebudowa dojdzie do skutku.

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

13 osób zostało poszkodowanych w wypadku drogowym, do którego doszło dziś rano na trasie Kętrzyn - Nowa Różanka. Ale ta liczba może się jeszcze zwiększyć. Ucierpiało najwięcej pasażerów autobusu, młodzież, która jechała ze Srokowa do Kętrzyna. Oprócz autobusu w zdarzeniu udział brali: auto osobowe, którym jechały dwie osoby i ciągnik rolniczy z kierowcą.

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Temat,którym Wolna TV zajmowała się w roku 2012 czyli prywatyzacja Zakładów Przemysłu Odzieżowego Warmia powrócił teraz w Telewizji Polskiej. Prywatyzację kętrzyńskiej firmy z tradycjami, a raczej to, co po niej zostało czyli upadek zakładu i żale oszukanych jego pracowników, pokazał program Alarm TVP1 - https://www.tvp.info/46831615/alarm-prywatyzacja-warmii-jak-z-koszmaru-zostalismy-oszukani?fbclid=IwAR0Jp3Z-JJsEhBzQDX59hhpSdtbcWJk-7kg4IeK_Jkm2MBNKuHo1GbSuQW0

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Łoś w samym centrum Kętrzyna. Niestety nie udało się go uratować, pomoc nadeszła za późno. Zabłąkane zwierzę zdechło najprawdopodobniej z wyczerpania na boisku obok kętrzyńskiego "starego ogólnika".

X

Right Click

No right click