„Pomagamy Ukrainie”. Tegoroczny ukraiński bal karnawałowy zorganizowany przez Kętrzyńskie Koło Związku Ukraińców w Polsce połączony był ze zbiórką pieniędzy na kolejną pomoc humanitarną dla kętrzyńskiego miasta partnerskiego Włodzimierza Wołyńskiego na Ukrainie. Na tegorocznej imprezie bawili się wspólnie Polacy i Ukraińcy, łączne ponad 400 osób. Miłośnicy ukraińskich rytmów przyjechali m. in.: z Gdańska, Olsztyna, Górowa Iławeckiego, Giżycka, Mrągowa i Węgorzewa, a do tańca zagrał zespół „Chata wuja Bena” z Olsztyna.
Terapia osób ze spektrum autyzmu, trening umiejętności społecznych i socjoterapii, diagnozy terapii integracji sensorycznej, diagnoza logopedyczna, wielozmysłowa stymulacja w sali doświadczania świata czy pomoc psychologiczna, zakres oferowanej pomocy jest szeroki i wielozadaniowy, a wszystkim zajmą się specjaliści i terapeuci.
Przekop Mierzei Wiślanej czyli otwarcie nowej drogi wodnej to już fakt. Właśnie dziś oficjalnie otwarto kanał łączący Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Ta inwestycja zaplanowana przez polski rząd, ma zapewnić Polsce suwerenność i pozwolić Polakom stać się niezależnym od strony rosyjskiej.
„Chcę ogłosić, że mimo trudnego położenia Rzeczypospolitej Polskiej, geopolitycznego w tej części Europy od ponad tysiąclecia, mimo wichrów wojen, które przyginały nas bardzo często do ziemi, mimo milionowych strat w naszym narodzie (...), Polska zwycięża. Zwycięża dziś tutaj na Mierzei Wiślanej” – mówił w czasie otwarcia nowej polskiej drogi wodnej prezydent Andrzej Duda.
„Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi – a niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i bardzo kosztownym" Józef Piłsudski. 11 listopada jest dniem kiedy nasze myśli w szczególny sposób skupiają się na Polsce. Na Ojczyźnie, która od 104 lat może świętować swoją niepodległość.
Wolna Polska okupiona jest krwią wielu ludzi, a ich oddania i walki nie zapominają kolejne pokolenia. Dziś oprócz pamięci o bohaterach i składanego im hołdu, Polacy po prostu radowali się tym pięknym świętem swojego wolnego kraju. Modlitwa, cześć poległym, ale też wolnościowe marsze, czy dumne przejazdy z narodową flagą, niepodległość to dziś słowo numer jeden na ustach Polaków. Umiemy ją docenić.
102. rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego w tym roku nabierają szczególnego znaczenia. Każą docenić wolną Ojczyznę, wolną Polskę. Trwająca za wschodnią granicą naszego kraju wojna i tragedia narodu ukraińskiego brutalnie napadniętego przez rosyjskiego najeźdźcę, każe każdemu Polakowi zdać sobie sprawę z tego, jaką wielką wartością jest pokój.
Dziś służby mundurowe słyszą wielokrotnie słowo „dziękujemy” za służbę na straży Rzeczpospolitej. Dziś słowa klucze to: „pamiętamy” i „cześć i chwała bohaterom”, bo naród polski nie zapomina o swoich korzeniach, o ludziach, o żołnierzach, którzy oddali swoje zdrowie i życie za wolność Polski. Dziś dumnie i głośno rozbrzmiewa „ Mazurek Dąbrowskiego”, bo Polacy doświadczeni podczas wojen światowych, wiedzą, jak ogromnym darem jest bezpieczeństwo Ojczyzny.
15 sierpnia to też uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji zwane również Świętem Matki Boskiej Zielnej.