HOT-INFO

11-400 Kętrzyn,
Polska

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

 ”Zawsze marzyłem o własnym zespole i wyśpiewaniu kilku ważnych dla mnie rzeczy. Marzenia trzeba spełniać.” – mówi Radek Bielecki z kabaretu „Neo – nówka”. Przez ostatnie pięć lat pisał do szuflady, głównie teksty o życiu, często nie bez szczypty humoru, w większości bardzo osobiste. Wraz z zawodowymi muzykami gościł na reszelskiej scenie i czarował publiczność swoimi przemyśleniami w towarzystwie naprawdę dobrej muzyki.

Czytaj więcej...
Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Urodził się 9 listopada 1976 roku w mieście Beveren w Belgii - Johan Waem - znany na rynku muzycznym jak Danzel. Podbił serca słuchaczy na całym świecie tanecznym hitem "Pump It Up", a później były kolejne nie mniej zachęcające do tańca. Ostatni popowy singiel „The Best Last Night” już rozbrzmiewa nie tylko na plenerowych letnich koncertach, ale też w rozgłośniach radiowych.

Utwór powstał we współpracy muzyka ze sprawdzonym duetem producentów Maciejem Puchalskim (Pelican Team) oraz Mattem Bukovskim. Singiel jest zapowiedzią nowego albumu gwiazdy, który pojawi się jesienią 2023 roku.

Czytaj więcej...
Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Koniec  tradycyjnego okresu śpiewania kolęd w kętrzyńskiej Parafii św. Jerzego zwieńczył koncert kolęd w wykonaniu parafialnego chóru pod kierunkiem organisty Jacka Kalaty. W bazylice zabrzmiało chóralne m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Cicha noc” i „Przybieżeli do Betlejem”, ale też mniej znane kolędy, jak „O tej dobie” czy „Za gwiazdą” – kompozycja Jana Maklakiewicza.

Czytaj więcej...
Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Nina Kodorska - głos, instrumenty perkusyjne; Oliwier Andruszczenko - klarnet, bas klarnet, saksofon; Patryk Walczak – akordeon i Hipolit Woźniak - gitara akustyczna czyli zespół Czarnina, który w Reszlu gościł podczas tegorocznych dni miasta. Ten koncert  był dla Reszelanki Niny Kodorskiej na pewno podwójnym wydarzeniem, raz – muzycznym, dwa – sentymentalnym i trudnym, wiadomo gra na własnym podwórku jest dużym wyzwaniem.

Jednak Czarnina niesie muzyczną prawdę i fantastycznie steruje rytmem.

Czytaj więcej...
Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Muzyczny ambasador Straży Granicznej wystąpił w Kętrzynie. Kętrzyński amfiteatr gościł Orkiestrę Reprezentacyjną Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk SG Leszka Mieczkowskiego. Koncert odbył się z okazji 30- lecia powstania formacji Straży Granicznej. Repertuar patriotyczny podtrzymujący tradycje historyczne, ale też muzyka klasyczna, regionalna i rozrywkowa. W Kętrzynie owacjami przyjęta również muzyka filmowa m.in. z filmu „Rocky”, „Przygody Pana Michała”. „Czarne chmury” i „Jak rozpętałem II wojnę światową„. Podczas koncertu zaśpiewali soliści: Natalia Zabrzeska-Borowiec oraz Wacław Wacławiak.

Czytaj więcej...
X

Right Click

No right click