HOT-INFO

11-400 Kętrzyn,
Polska

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

„Kętrzyn rozbił bank … w sercu Pienin w Szczawnicy odbyła się uroczysta gala podczas której wręczono statuetki liderom ochrony zdrowia i samorządom promującym zdrowie.” - czytamy na facebookowym profilu Miasta Kętrzyn, a na zdjęciu zastępca burmistrza Maciej Wróbel z dumą prezentuje certyfikat.  

„Uczestnik konkursu, który uzyska Godło Promocyjne „Samorząd Promujący Zdrowie” czyli laureat konkursu, zobowiązany jest do wniesienia jednorazowej opłaty konkursowej z tytułu przeprowadzenia oceny konkursowej jego zgłoszenia.” – tak brzmi punkt drugi paragrafu regulaminu konkursu, do którego przystąpiło miasto Kętrzyn i otrzymało ów certyfikat, którym chwali się zastępca burmistrza prosto ze Szczawnicy. Regulamin konkursu określa też opłatę, którą musi wnieść laureat: „Ustala się następujące stawki opłat konkursowych dla Laureatów konkursu:
2.700 zł netto - gmina do 10.000 mieszkańców,
3.800 zł netto - gmina o liczbie mieszkańców od 10.001 do 30.000,
4.900 zł netto - gmina o liczbie mieszkańców od 30.001 do 50.000,
5.900 zł netto - gmina o liczbie mieszkańców od 50.001 do 90.000,
6.900 zł netto - gmina o liczbie mieszkańców powyżej 90.000,
5.500 zł netto - powiat ziemski,
6.000 zł netto - samorząd województwa.”

3800 zł netto plus 23% VAT razem daje kwotę ok. 5.000 zł. w przypadku takiej gminy jak Kętrzyn. Certyfikujący zapewnia, że laureat uzyskuje licencję do posługiwania się godłem promocyjnym „Samorząd promujący zdrowie” na 12 miesięcy. Otrzymuje również licencję do korzystania ze zdjęć z gali wręczenia certyfikatu, na którą organizator konkursu zaprasza przedstawicieli mediów, liderów opinii, blogerów zajmujących się tematyką ochrony i promocji zdrowia. Zapewnia też, że „Kilkakrotnie w ciągu roku informuje media ogólnopolskie, regionalne i lokalne oraz branżowe (prasę, radio, TV, portale internetowe, blogi o tematyce zdrowotnej) o konkursie i jego uczestnikach, a później laureatach.”

Rozgłos medialny powinien być, a jeśli chodzi o samorządowe działania na rzecz m.in. ochrony zdrowia czy promocji aktywności fizycznej to organizator konkursu deklaruje, że oceni działania samorządów biorących udział w konkursie, nagrodzi najlepszych i wskaże ich opinii publicznej. A ponadto informuje o dodatkowych atrakcjach „częścią Gali będzie koncert muzyczny oraz bankiet wydany specjalnie na cześć laureatów konkursu.” Laureaci zaś, muszą wnieść stosowną ujętą w regulaminie opłatę.

Ile zapłaciło miasto Kętrzyn? 3.800 zł netto plus VAT czy więcej? Bowiem nie jeden mamy certyfikat, a dwa, ten drugi to Certyfikat nadzwyczajny „Laur Nowoczesności” przyznany burmistrzowi Kętrzyna Ryszardowi Niedziółce, za darmo czy też za opłatą? Dodajmy, że z Kętrzyna do Szczawnicy jest ok. 660 km i tu kolejne pytanie, kto pokrył koszty podróży? Czy potrzebny Kętrzynowi ten opłacony „sukces”?

X

Right Click

No right click