HOT-INFO

11-400 Kętrzyn,
Polska

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Pizza prosto z pieca jako wabik podczas charytatywnej akcji zorganizowanej przez Czesława Ćwika. Amatora w przygotowywaniu tych smakowitych włoskich placków, a jednak mistrza, który potrafi i zakręcić i podrzucić, i sprawić, że czuje się prawdziwe niebo w gębie. Obojętnie obok tego nowatorskiego pomysłu nie przeszli ludzie dobrej woli, mieszkańcy Kętrzyna, skusili się na pizzę, a tym samym wrzucając do puszki pieniądze wspomogli leczenie i rehabilitację Marioli Waraksy.

Czytaj więcej...
Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

„Mędrcy świata, monarchowie, gdzie śpiesznie dążycie?” A oni chcieli ujrzeć dziecię Boga. Wzięli złoto, mirrę i kadzidło. Kacper. Melchior i Baltazar - trzej królowie przybyli ze wschodu i złożyli swoje dary Jezusowi, nowonarodzonemu Bogu. W Kętrzynie, podobnie, jak w wielu miastach w całej Polsce, 6 stycznia ulicami przeszedł orszak tych trzech wędrowców – trzech króli.

Czytaj więcej...
Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

 „Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi – a niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i bardzo kosztownym" Józef Piłsudski. 11 listopada jest dniem kiedy nasze myśli w szczególny sposób skupiają się na Polsce. Na Ojczyźnie, która od 105 lat może świętować swoją niepodległość.

Wolna Polska okupiona jest krwią wielu ludzi, a ich oddania i walki nie zapominają kolejne pokolenia. Dziś oprócz pamięci o bohaterach i składanego im hołdu, Polacy po prostu radowali się tym pięknym świętem swojego wolnego kraju. Modlitwa, cześć poległym, ale też wolnościowe marsze, czy dumne przejazdy z narodową flagą, niepodległość to dziś słowo numer jeden na ustach Polaków. Umiemy ją docenić.

Czytaj więcej...
Redakcja
Screen z filmu - https://www.youtube.com/watch?v=9-421RNlvdI

Kętrzynianin wyróżniony przez Prezydenta RP. Przewodniczący Rady Miejskiej w Kętrzynie Rafał Rypina został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność samorządową z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Uroczystość odbyła się 25 maja br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Prezydent RP Andrzej Duda wręczył ordery i odznaczenia państwowe samorządowcom z całej Polski zasłużonym na rzecz swoich małych ojczyzn, przekazując wszystkim ludziom związanym z samorządem i pracującym dla dobra lokalnych społeczności życzenia.

Czytaj więcej...
X

Right Click

No right click