HOT-INFO

11-400 Kętrzyn,
Polska

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

W kętrzyńskiej hali sportowej trwają XXXV Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim. Podczas uroczystości otwarcia mistrzostw Tadeusz Snopek - prezes Kętrzyńskiego Klubu Taekwondo Tygrys, odebrał przyznany mu przez Radę Miejską tytuł Zasłużony dla Miasta Kętrzyn.

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Niegdyś pole teraz całkiem nowy stadion z trawiastą nawierzchnią, z częściowym drenażem i systemem nawadniania, a do tego: budynek socjalny na ok. 150m kw. z 2 szatniami (z prysznicami i toaletami); trybuna na 252 miejsca (z zadaszeniem na 60 miejsc); parkingi i ogrodzenie całości wraz nagłośnieniem i ciągnikiem ogrodniczym do pielęgnacji murawy. To nowy sportowy obiekt w Łazdojach, o który postarała się Gmina Kętrzyn. Stadion to efekt projektu „Edukacja sportowa na terenie przygranicznym – budowa i przygotowanie stadionów w Gminie Kętrzyn i w Oziersku” dofinansowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska- Rosja 2007-2013.

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Były turnieje, wyścigi, mecze, była sportowa rywalizacja, były wreszcie nagrody i oczywiście dobrej zabawy przy tym nie brakowało. „W zdrowym ciele zdrowy duch” to hasło sportowych dni, które zorganizowano w Korszach w ramach obchodów corocznych Dni Miasta. Przedsięwzięcie wspomogły środki finansowe Unii Europejskiej, a dokładnie pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Korszeńskie obiekty sportowe były w centrum uwagi. Rozegrany został turniej piłki siatkowej o puchar Burmistrza Korsz, rodzinne zawody z licznymi konkurencjami, na ulicach miasta odbyły się wyścigi rowerowe i mini- wyścig dla najmłodszych mieszkańców Korsz. A na miejskim stadionie drużyna MKS Korsze rozegrała towarzyski mecz z piłkarzami z Prawdinska – rosyjskiego miasta zaprzyjaźnionego z Korszami.

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

To były już siódme rozgrywki w ramach corocznego Turnieju Służb Mundurowych w halowej piłce nożnej zorganizowane w Kętrzynie. Najpierw rywalizacja w grupach, później finałowe starcia i przez cały czas sporo sportowych emocji. Kętrzyńska Komenda Powiatowa Policji była organizatorem turnieju, jej drużyna również wzięła udział w rozgrywkach i podobnie jak pozostałe gościnne drużyny miała ochotę na zwycięski laur, który do tej pory omijał kętrzyńskich policjantów. Było o jeden krok od podium, drużyna kętrzyńskich policjantów wywalczyła sobie czwarte miejsce. Miejsce trzecie również drużyna z Kętrzyna, zawodnicy Kętrzyńskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Finałowe starcie rozegrało się między drużyną Komendy Powiatowej Policji z Gołdapi, a Placówką Straży Granicznej z Barcian. Z największym pucharem wyjechali z Kętrzyna policjanci z Gołdapi – zwycięzcy VII Turniej Służb Mundurowych w halowej piłce nożnej.

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

W tym turnieju największą grupę piłkarską stanowili policjanci, bo też z ich inicjatywy i przy ich organizacyjnym zaangażowaniu rozegrany został w Kętrzynie - VI Turniej Halowej Piłki Nożnej Służb Mundurowych. A głównym pomysłodawcą tych sportowych zmagań jest właśnie kętrzyński policjant Krzysztof Zalewski. O najwyższe trofeum turnieju i najważniejszy puchar przez blisko 6 godzin walczyło 10 drużyn, 5 drużyn policyjnych: z Pisza, Gołdapi, Bartoszyc i dwie drużyny z Kętrzyna, jak również zespoły: Straży Granicznej z Barcian, strażaków z Kętrzyna, przedstawicieli Zakładu Karnego z Dublin i przedstawicieli Miasta Kętrzyn oraz rosyjska drużyna reprezentująca partnerskie miasto Swietłyj. W meczu o trzecie miejsce spotkały się: drużyna policjantów z Pisza i drużyna gości ze Swietłego. Wygrali to spotkanie policjanci z Pisza, tym samym zdobywając miejsce na podium. Finał VI Turnieju Halowej Piłki Nożnej Służb Mundurowych należał do zespołu Straży Granicznej z Barcian i zespołu reprezentantów Miasta Kętrzyn – zwycięzców ubiegłorocznego turnieju,jednak musieli się oni zadowolić drugą pozycją i tytułem wicemistrza, bo jak się okazało funkcjonariusze Straży Granicznej z palcówki w Barcianach byli tego dnia nie do pokonania.

X

Right Click

No right click