HOT-INFO

11-400 Kętrzyn,
Polska

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Zaprzysiężenie nowych radnych i nowego burmistrza stało się w Kętrzynie faktem. Nowowybrani radni miejscy spotkali się na pierwszej w tej kadencji sesji. Odebrali zaświadczenia o wyborze i uroczyście ślubowali solidnie pracować na rzecz miasta i jego mieszkańców. Ślubował też wybrany w II turze wyborów burmistrz elekt – Karol Lizurej, jak się okazało pierwszy raz próbował bez słów roty ślubowania, po czym upomniany przez prowadzącego obrady radnego - seniora odczytał tekst roty i wszystko odbyło się zgodnie z protokołem.

Czytaj więcej...
Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Kętrzynianie pójdą do urn wyborczych jeszcze raz. W pierwszej turze wyborów żaden z kandydatów na burmistrza nie zdobył wymaganej liczby głosów, by zasiąść w fotelu włodarza miasta. Karol Lizurej – 4690 głosów, Krzysztof Hećman – 3023 głosów, Czesław Ćwik – 1439 głosów, Daniel Sapiński - 775 głosów. W drugiej turze zmierzą się Lizurej z Hećmanem.

W kętrzyńskiej Radzie Miejskiej decyzją wyborców zasiądą: Karol Lizurej – 329, Wioletta Czech- 328, Czesław Ćwik – 285, Mateusz Lachowski – 268, Krzysztof Hećman – 258, Jan Mickiewicz – 238, Mariola Matyjasek – 227, Zbigniew Nowak - 226, Bogusława Kłaczko - 212, Marian Toruński - 199, Marzena Gajek - 184, Dariusz Duczek – 181, Robert Puczel - 154, Zenon Buraczek - 138,  Anna Wyrozębska - 131, Jerzy Baranowski - 125, Sylwia Przybyła – 125, Krzysztof Bućko - 111, Małgorzata Bylicka – 109, Ryszard Szymański - 105, Jerzy Koniuszewski – 95.

Czytaj więcej...
Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Kandydaci na burmistrzów, kandydaci do rad gmin, miast, rady powiatu i sejmiku województwa warmińsko – mazurskiego, ponad 60 osób z ramienia Prawa i Sprawiedliwości powalczy w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas konwencji wyborczej zaprezentowano ramy programowe i sylwetki ubiegających się o mandaty radnych.

Są to ludzie w różnym wieku, różnych profesji, wywodzący się z różnych społecznych środowisk. Niektórzy już zaangażowani w sprawy samorządu, radni, osoby współpracujące z samorządowymi jednostkami lub ci, którzy dopiero podejmą się wyzwania, choć już są lokalnymi działaczami i nie boją się oddać swojego czasu i energii dla wspólnego dobra.

Prawo i Sprawiedliwość stawia w tych wyborach na dwa nazwiska w sposób szczególny. Czesław Ćwik jest kandydatem na burmistrza Kętrzyna, Piotr Węglarski kandydatem na burmistrza Reszla. Mają swoje mocne i kompetentne drużyny.

PiS-owi marzy się też reprezentacja w radzie powiatu i dlatego wśród znanych nazwisk m.in. Rafał Rypina, Dorota Nowik, Karol Światłowski, Kamila Dumkiewicz, Krzysztof Kania, Maria Mickiewicz.

 

Galeria zdjęć:

Fot. Wiesław Zygmunt - Wolna TV

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Butelka z nietypową zawartością, bo z gnojówką, tym razem tylko jako symbol pracy na roli. Rolnicy protestują od kilku miesięcy i od kilku miesięcy domagają się, by rządzący usłyszeli ich głos, a nawet krzyk. Blokują drogi, hasłami próbują przemówić do polskiego rządu, ale również do wszystkich Polaków, bowiem zielony unijny ład, to dla wielu jeśli nie dla wszystkich gospodarstw, po prostu koniec działalności.

Czytaj więcej...
Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Najtrudniejsze obecnie polityczno – społeczne tematy poruszono podczas spotkania mieszkańców Kętrzyna z posłem Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofem Szczuckim. Bezprawne przejęcie Telewizji Polskiej przez obecny rząd, protesty rolników, sprawa przyjęcia przez Polskę uchodźców, budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego czy już bardziej lokalnie budowa tłoczni oleju oraz modernizacja trasy kolejowej przebiegającej przez Kętrzyn – o tym dyskutowano z przedstawicielem Sejmu.

Czytaj więcej...
X

Right Click

No right click