HOT-INFO

11-400 Kętrzyn,
Polska

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Butelka z nietypową zawartością, bo z gnojówką, tym razem tylko jako symbol pracy na roli. Rolnicy protestują od kilku miesięcy i od kilku miesięcy domagają się, by rządzący usłyszeli ich głos, a nawet krzyk. Blokują drogi, hasłami próbują przemówić do polskiego rządu, ale również do wszystkich Polaków, bowiem zielony unijny ład, to dla wielu jeśli nie dla wszystkich gospodarstw, po prostu koniec działalności.

Tym razem rolnicy spotkali się w kętrzyńskim biurze poselskim z posłanką Prawa i Sprawiedliwości Olgą Semeniuk–Patkowską. Wymienili zdania na temat sytuacji w rolnictwie i przedstawili swoje postulaty. Umówili się też na kolejne spotkanie,  bardziej robocze, na którym spróbują wypracować konkretne pomysły, które pozwoliłyby im w spokojnych i sprzyjających warunkach produkować żywność na polskie stoły.

Jeśli chodzi o rozporządzenia ministra rolnictwa, rolnicy mają niewielkie szanse, by na nie wpływać, ale jeśli chodzi o ustawy, zawsze można próbować pokazywać swoje propozycje i dobre dla polskiego rolnictwa rozwiązania.  

 

Galeria zdjęć:

Fot. Wiesław Zygmunt - Wolna TV

X

Right Click

No right click