HOT-INFO

11-400 Kętrzyn,
Polska

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Kętrzyńska Rada Miejska nadal pozostaje bez swojego narzędzia kontrolnego czyli komisji rewizyjnej. Po odwołaniu wszystkich członków byłej komisji, w tym dwóch na ich własna prośbę, kolejne posiedzenie rady nie dało rozstrzygnięcia w tej sprawie. Kandydat Klubu Prawa i Sprawiedliwości radny Czesław Ćwik nie został zaakceptowany przez większość i nie wszedł do składu nowej komisji.

Klub PiS zrezygnował z wystawienia kolejnego kandydata, ponieważ pozostali radni z klubu pełnią już funkcje w innych komisjach. Swoich kandydatów nie wystawiły kluby radnych: Kętrzyn 2000 i Kętrzyńska Wspólnota Samorządowa. Na razie radni, którzy zyskali poparcie większości to: Daniel Sapiński, Andrzej Niedźwiecki, Alicja Biała i Ryszard Szymański. Nadal jednak brak jednego z członków. Rada odłożyła podjęcie uchwały na następną sesję.

Wszyscy nowi członkowie komisji rewizyjnej to radni nowej większości w radzie, jak wynika z decyzji i ostatnich głosowań popierający burmistrza Ryszarda Niedziółkę. Do tej pory niepisaną tradycją było, by również tzw. opozycja w radzie miała swoich przedstawicieli w tej ważnej komisji, która kontroluje i sprawdza działalność miejskich władz, tym razem najprawdopodobniej tak nie będzie. Który radny dołączy do nowego składu komisji rewizyjnej? Czy dojdzie do zmian w statucie i zmian w składzie tejże komisji?

 

X

Right Click

No right click