HOT-INFO

11-400 Kętrzyn,
Polska

Redakcja
Fot. Wiesław Zygmunt

Ochrona zdrowia w mieście Kętrzyn. Jak funkcjonuje powiatowy szpital, jak jego oddziały i czego mogą spodziewać się w tej medycznej placówce pacjenci? Na wiele pytań kętrzyńscy radni usłyszeli odpowiedzi podczas ostatniego swojego posiedzenia. Starosta kętrzyński Michał Kochanowski i dyrektor powiatowego szpitala Wojciech Glinka opowiadali z jakimi problemami zmagają się po tym, jak szpital z jednoimiennego w dobie Covidu powrócił do dawnej działalności. Warto podkreślić, że szpital pozbył się zadłużenia i ma nowy blok operacyjny. W planach rozbudowa, bo choćby fizjoterapia mieści się wciąż w ubogich warunkach, a i cała placówka działa w wiekowym budynku.

Rynek pracy w Kętrzynie to drugi ważny temat, o którym dyskutowała rada miejska. Utrzymanie Urzędu Pracy to rocznie koszt ok. 1,5 mln złotych. Bezrobotnych nadal w powiecie kętrzyńskim jest zbyt wielu, mimo szkoleń i przekwalifikowań, liczba miejsc pracy jest ograniczona.  

Z dniem 8 maja z funkcji zastępcy burmistrza Kętrzyna odchodzi Maciej Wróbel, zastąpi go dotychczasowy naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta kętrzyńskiego Urzędu Miejskiego – Karol Lizurej. Grupa radnych oświadczeniem wyraziła swój sprzeciw powierzania tak ważnego stanowiska osobie, która była odpowiedzialna za utratę kilkunastomilionowego dofinansowania na przebudowę ulicy Ogrodowej.

X

Right Click

No right click